AZS UNI Opole utrzymały pozycję vice-lidera w 1 lidze

22 marca, 2021 0 przez Redaktor

Ostatni mecz siatkarek miał duże znaczenie dla obu stron. Od niego bowiem zależał ostateczny wygląd rozstawienia w fazie play-off.

Przypomnijmy, że po wycofaniu się zespołu Budowlanych Toruń, opolski zespół ma zapewnione już trzy punkty. Wygrana siatkarek miała zatem na celu utrzymanie pozycji vice-lidera. Do tego wystarczyło jakiekolwiek zwycięstwo z Politechniką Gliwice, która walczy o 8 miejsca. W trakcie rozgrywek było widać, że gospodarze rozpoczęli grę z dużą pewnością siebie. Opolskiemu zespołowi udało się jednak przebić już w połowie seta. Pewnie przejęły prowadzenie, które utrzymały do samego końca seta.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 20:25

Spotkanie zakończyło się wynikiem 20:25Jednakże rywalki pozostały bezradne w drugiej odsłonie, którą Opolanki wygrały 16:25. Gliwiczanki nabrały jednak sił w trzeci secie i przejęły prowadzenie, wygrywając do 23. AZS UNI Opole zdołało wrócić do zwycięskiej passy w czwartej odsłonie, która zakończyła się wynikiem 21:25. Ostatecznie opolski zespół wygrał 1:3.